top of page

Hakkımızda

Alkoç ailesinin 1957'de başlayan ve bugün üçüncü nesildir devam eden tabaklık hikayesi,  Bilal Alkoç'un 2002 yılında ailesinden ayrılarak Kazlıçeşme'de kurduğu AR-GE Merkezi ile yeni bir döneme girmiştir. Bilal Alkoç'un deriyi değerli bir protein olarak ele alıp geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle İskefe ve Halavet markaları altında, önce Türkiye'de ardından global pazarda deri işleme süreçlerinde köklü değişikliklere imza atmıştır.  Gıda ve ilaç sektörleriyle tam entegrasyon sağlayarak dünya çapında büyük başarılar elde eden firmamız, dericiliğin bir zanaat olduğuna inanmakta ve İskefe Akademi ile 1000'e yakın zanaatkar yetiştirerek endüstriyel ölçekte ve global düzeyde güçlü bir ekip oluşturmuştur.

2027 yılına kadar, büyükbaş hayvan varlığının en fazla olduğu 21 lokasyonda kolajen rafinerisi, kolajen ürünleri ve deri tesislerinin entegre çalıştığı İskefe ekosistemini kurmayı hedefliyoruz. Bu vizyon, sürdürülebilirlik ve izlenebilirliği ön planda tutarak çevreye duyarlı ve yüksek kaliteli ürünler sunmamızı sağlayacak. İskefe olarak, geleceğin deri ve kolajen ürünleri endüstrisinde lider olmayı amaçlıyoruz.

İskefe olarak, çevre dostu üretim teknolojileri ve sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımlarımızla çevre sorunlarına karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye kararlıyız. Hammadde üretim fabrikalarımızda son teknolojik makinelerle çalışarak daha az atık ve çevreci yaklaşımlar benimsiyor, AR-GE merkezimizde geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojilerle sürdürülebilir ve izlenebilir ürünler sunuyoruz. Ayrıca, güneş panellerine yaptığımız yatırımlarla fabrikalarımızı gelecekte sadece solar enerji ile çalıştırarak karbon ayak izimizi minimize etmeyi amaçlıyoruz. İnsan emeğinin kutsallığına inanıyor ve kazançlarımızı çalışanlarımızla paylaşmayı ilke ediniyoruz. Besin zincirinin en değerli halkası olan büyükbaş hayvanların yan ürünü deriyi yüceltiyor ve üretimi kaynağında yaparak oluşan katma değerin kaynak coğrafyada kalarak insanların refahına adilane katkı yapmasını sağlıyoruz.

bottom of page